Водный поход на третью категорию сложности по р. ЮЖНЫЙ БУГ.

Південний Буг – ріка на південному заході України. Довжина – 806 км. Площа басейну 63 700 кв. км. Єдина велика річка України, яка повністю протікає на її території. 

 
Ріка протікає через такі населені пункти: Хмельницький, Хмельник, Вінниця, Гнивань, Ладижин, Саврань, Гайворон, Первомайськ, Южноукраинськ, Вознесенськ, Нова Одеса, Миколаїв.
 
 
Частина долини річки Південний Буг входить до складу регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя». Територія парку являє собою древню ділянку суші Євразії, яка не була в товщі морської води близько 60 млн. років. Ландшафти парку унікальні і не мають аналогів. Абсолютно прозора вода тече у вузькому скельному каньйоні, долаючи безліч вигинів і невеликих порогів, найбільш відомі з яких знаходяться поблизу селища Мигія.Деякі гранитні виходи мають власні імена і охоронний статус, як геологічні пам’ятки природи. Серед них   Турецький стіл, Висока скеля і порогів Інтеграл, Гарт та Червоні Ворота.
Звідси 30 кілометрів до Южноукраїнська – міста-супутника Южно-Української АЕС, де береги Південного Бугу піднімаються місцями до 100 метрів над рівнем моря, а сам каньйон розширюється. Ще один поворот річки, і ми у «хвості» Олександрівського водосховища.
Південний Буг одна з найпопулярніших річок для рафтингу і водних сплавів в Україні. Це не дивно, так як тут приголомшлива природа і захоплюючі пороги 2-3 рівнів складності. Є й пороги легше, доступні новачкам в рафтингу.

Південний Буг оточує зона степу і лісостепу, так що тут ви побачите краєвид, який помітно відрізняється від природи інших українських річок. У першу чергу, звичайно, вражають скелі заввишки до 60 м і численні гранітні виходи з кущами і очеретом, зростаючими прямо з води. Такі острівці створюють дивовижний краєвид.

Береги Південного Бугу цікаві також безліччю пам’яток історії та культури: домініканський монастир середини XVIII століття, триповерхова водяний млин середини XIX століття, костел 1561 у Летичеві, палац Ярошинських XVIII століття, руїни Черленківського замку XVI століття біля села Селище.Вернутся к остальным фотоотчетам >>